Gwiazda betlejemska

Jest już polowe grudnia, a za chwilę spadnie pierwszy śnieg. Ale zanim to jednak nastąpi, to czeka nas gorączka zakupów, oraz przygotowań do tego podniosłego momentu. Ale zanim to nastąpi, trzeba trochę jeszcze poczekać. Dlatego w tym oto miejscu, powinien się pojawić nowy post, na temat świat Bożego Narodzenia. Nie chcę w nim pisać o historii, bo ten post powinien być tematyczny. Dlatego też, zdecydowałem się napisać o symbolu-roślinie, która wszystkim Wam kojarzy się ze świętami, i którą to wszyscy z Was znają. Mowa tu oczywiście o gwieździe betlejemskiej, zwaną też poinsecja.

Gwiazda betlejemska

To roślina bardzo delikatna. Delikatna, o którą należy szczególnie dbać. Jeśli to zrobicie, zapewniam Was, że postoi w Waszych domach, dłużej niż tylko przez te święta. Poinsecja bardzo nie lubi zimna. Powinna przebywać w miejscu, gdzie zawsze jest ciepło. Nie powinna także stać koło okna, gdzie jest zimno. Unikajcie też przeciągów. Gdy już kupujecie poinsecję, nie kupujcie takiej, która to stoi w ciągu komunikacyjnym, oraz takiej , która stoi przy oknie. Gwarantuję Wam, że jeśli zakupicie takową, to po paru dniach Wam uschnie.

Pamiętajcie również o podlewaniu. Musi być nawilżana cały czas, żeby miała  wilgotne podłoże. Dodatkowo w pomieszczeniu, w którym przebywa, musi być wilgotno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>