Projekt ogrodu z pracowni czy autorski?

Odwieczne pytanie dla tych co kochają swoje ogrody brzmi: projekt z biura czy własna kreatywność? Oczywiście mam tu na myśli projekt ogrodu i dwie możliwości. Jedna to projekt z biura spod ręki architekta versus projekt własnego autorstwa. Odpowiedzi jest wiele. Zarówno jedni jak i drudzy mają rację. Ze swojej strony natomiast, postaram się przedstawić plusy i minusy obydwu propozycji.

Projekt z biura

Zacznijmy od projektu z biura. Jeśli trafimy na architekta pasjonata i spod jego ręki wyjdzie taki projekt mamy szczęście. Będzie on przemyślany, funkcjonalny. Minusem będzie oczywiście jego cena, no ale coś za coś. Jeśli natomiast trafimy na projekt architekta – rzemieślnika będziemy podwójnie stratni. Ogród będzie wyglądał miernie,a my stracimy dużo, ciężko zarobionych pieniędzy.

Projekt samodzielny

Jeśli sami postanowimy stworzyć swój własny, wymarzony ogród będzie to na pewno inwestycja przemyślana, w której będzie dużo serca. To co przemawia również za tą wersją jest cena. Zaoszczędzimy całkiem sporo pieniędzy, które możemy przeznaczyć na kupno dodatkowych elementów do ogrodu, które na pewno wpłyną na jego wygląd. Wpłyną ma się rozumieć upiększą.

Każda poprawka w projekcie od architekta wiąże się z dodatkową opłatą. W przypadku własnego projektu, zmieniamy tyle razy ile chcemy, bez żadnych konsekwencji i opłat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>