Jesienne porządki

Porządki w ogrodzie to dla jednych obowiązek, natomiast dla innych przyjemność. Dla tych, dla których przyjemność, krótkie przypomnienie co powinno zostać wykonane we wrześniu, żeby ogród przygotować na przyjście jesieni a potem zimy.

Podcinanie krzewów

Po pierwsze to ostatni moment, żeby przyciąć krzewy. Zróbmy więc to jak najlepiej, żeby na wiosnę móc podziwiać jak rodzą się na nowo dożycia. Po drugie, przytnijmy gałęzie, które są zaatakowane przez szkodniki. Zerwijmy ostatnie owoce, które zachowały się na gałęziach. Zadbajmy również o porządek wokoło pnia drzewa. Tam też powinien zostać zachowany porządek.

Podziwiaj swoją pracę

Gdy już uporamy się z tymi pracami, możemy odpocząć i podziwiać efekt naszej pracy. Na pewno zdarzy się jeszcze nie jeden ciepły, jesienny dzień, w którym spędzimy na ogrodzie z rodziną trochę czasu. A gdy już zawita zima, będziemy podziwiać jak piękna, lekka kołdra śnieżnego puchu, otula krzewy, drzewa a nam na pewno wtedy zrobi się ciepło w sercu i z utęsknieniem będziemy wyczekiwać wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>